Kłamstwo ma krótki nogi

Tworząc swoje pierwsze CV zawodowe często zastanawiamy się, co wpisać, jak stworzyć dokument, który wyróżni nas z tłumu. Sterta dokumentów na niejednym biurku, a Twoje podanie pośród nich. CO zrobić by zostać zauważonym?

Fachowcy od CV

Niejedna osoba decyduje się na stworzenie profesjonalnego CV przez specjalistę, osoby te potrafią w kilka chwil wyczarować rewelacyjny druk, który przybliży Cię o krok do podjęcia zatrudnienia. Teraz pozostaje tylko rozmowa kwalifikacyjna, Twoja chwila, którą warto dobrze wykorzystać. Przed pójściem na spotkanie z pracodawcą warto przygotować się chociażby z wiedzy o przedsiębiorstwie, do którego aplikujemy.

Zanim jednak wyślemy swoje CV należy dobrze przeanalizować nasze podpunkty. Warto pamiętać, że zainteresowania to także bardzo ważny etap, którego nie można omijać. Często niespodziewanie zostajemy sprawdzeni na wyrywki z naszych zainteresowań, czy chociażby znajomości języka obcego. CV to nasza karta, która podszyta kłamstwem nie prowadzi nas do czegoś dobrego, raczej do zguby. Warto pamiętać, nieprawda ma krótki nogi, które szybko można zweryfikować. Czy zainteresowania gotowanie, ogrodnictwo czy czytanie to coś złego? Oczywiście, że nie. Prawda jest najważniejsza.

Nie warto wymyślać, czegoś nadzwyczajnego, niekiedy prosta pasja stwarza wiele więcej możliwości, daje radość i pozwala odpocząć. Hobby, które nie jest dla nas nie warto wpisywać w swoje CV, pracodawca to człowiek, z którym należy szczerze rozmawiać, pokazywać swoje mocne strony, które przybliżą nas do wymarzonego stanowiska.