Nie korzystasz z biura rachunkowego To czas najwyższy!

Zmiany w podatku VAT, zmiany dla przedsiębiorców, zmiany w rozliczaniu PIT i dla młodych. Tych zmian jest tyle, że łapiemy się za głowę. Pytamy sami siebie: które z nich dotyczą akurat mnie? Jak je wprowadzić w życie, jak rozliczać się prawidłowo, aby nie mieć na karku kontroli, a co gorsza nie dostawać mandatów? Księgowość, prawo, interpretacja przepisów podatkowych, to wszystko nie musi być czarną magią, o ile podejmiemy współpracę z biurem rachunkowym.

Profesjonalne biuro rachunkowe

Nowelizacje ustaw znajdziemy w Internecie. Przepisy, które nas obowiązują, zwykle są dostępne wraz z interpretacjami. Do tego możemy skorzystać z indywidualnych interpretacji, zwracając się do odpowiednio organu, opisując swoją sytuację. Niestety, każdy kto choć raz pokusił się o takie rozwiązanie, stanął przed wyzwaniem. Mając nawet odpowiedź od urzędu lub innej placówki, często nie do końca wiadomo, co robić dalej, jak działać, aby było właściwie, legalnie, korzystnie.

Decydując się na współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym, można uniknąć błędów, których konsekwencje są kosztowne, nie tylko pod względem finansowym. W zespołach biur rachunkowych znajdujemy zwykle księgowych, doradców podatkowych, a coraz częściej prawników. To oni zajmują się interpretacją, odpowiadaniem na nasze pytania i rozwiewaniem wątpliwości. Doradzają najbardziej korzystne rozwiązania, a do tego dbają o przypominanie o terminach płatności danych zobowiązań. Tak działające firmy można znaleźć dzięki wyszukiwarce UslugiKsiegowe.pl.

Zakres usług biur rachunkowych jest bardzo szeroki. Tylko od nas i naszych potrzeb zależy, czy zdecydujemy się na jednorazową pomoc, doraźne doradztwo lub regularną współpracę. Koszty korzystania z proponowanych usług są niewielkie, w porównaniu do uzyskiwanych korzyści.

Dla przedsiębiorców czy klientów indywidualnych?

I jednych, i drugich. Biura rachunkowe zajmują się rozliczeniami zwykłych podatników, ale i doradztwem dla przedsiębiorców. Są w stanie poprowadzić różne typy księgowości, niezależnie od branży, w jakiej działa klient firmowy. Mogą reprezentować swoich klientów przed urzędami, a to wszystko sprawia, że przeciętny obywatel, ale i wszyscy przedsiębiorcy decydujący się na współpracę, śpią spokojnie.

Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z żadnych usług biur rachunkowych, jest teraz najlepszy moment, by jeszcze przed końcem roku znaleźć firmę, która spełni nasze oczekiwania. Dlaczego akurat teraz? Bo od kilku lat obserwujemy spore zmiany w podatkach i przepisach, a rok 2019 i nadchodzący 2020, pod wieloma względami przynoszą rewolucję. Jeśli chcemy być na bieżąco i działać zgodnie z prawem, nie obejdzie się bez fachowej pomocy księgowych, doradców czy prawników.

Nie jesteśmy w stanie samodzielnie wszystkim się zająć, nawet mając wiedzę i doświadczenie, dlatego współpraca z biurem rachunkowym jest na wagę złota – i dla klientów indywidualnych, i dla firmowych. Czas wybrać biuro rachunkowe, z którym podatki i przepisy przestaną być czarną magią!