Fajne miejsca w Krakowie – atrakcje i ciekawe lokalizacje

Kraków – miasto pełne pięknych zabytków, ciekawych lokalizacji i rozmaitych atrakcji. Podążając za tą myślą, postanowiliśmy przygotować dla Was przegląd najciekawszych miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić.

Trasa krakowskich dziedzińców
Kraków zasłynął przede wszystkim ze swoich urokliwych dziedzińców. W ramach tzw. “Krakowskich Dziedzińców” polecamy odwiedzić wnętrza m.in. Kamienicy Pod Gryfami, Kamienicy Klimek lub Piwnice pod Baranami. To wspaniałe miejsca, które zachwycą miłośników architektury, historii i klimatu dawnej krakowskiej rzeczywistości.

Krakowska Katedra Wawelska
Od Krakowskich Dziedzińców, warto wyruszyć w kierunku Wawelu, gdzie znajduje się piękna katedra królewska. To symbol kultury i historii Polski, miejsce pochówku królów i znakomite przykład sztuki gotyckiej. Przepiękne witraże, rzeźby i malowidła zachwycą każdego turystę.

Drogi Mistrza Matejki
Drogi Mistrza Matejki to turystyczna trasa przez historyczną ulicę Floriańską i Rynek Główny. To najważniejsze atrakcje Krakowa, w tym Katedra Wawelska, Kościół św. Anny i Planty. Znajdują się tam liczne muzea, galerie, sklepy i restauracje, co sprawia, że jest to idealny teren do spacerów, zakupów i degustacji regionalnych przysmaków.

Muzea w Krakowie
Kraków to miasto, pełne licznych i różnorodnych muzeów, które zaspokoją każde zainteresowanie. Jednym z najciekawszych jest Muzeum Narodowe, natomiast dla entuzjastów sztuki współczesnej polecamy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W samym centrum miasta zlokalizowane są Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Czartoryskich oraz Muzeum Etnograficzne.

Klimatyczne kawiarnie i bary
Krakowskie klimaty idealnie pasują do kawiarni i barów, które wprowadzą nas w atmosferę dawnej polskiej sielanki. Warto odwiedzić m.in. kawiarnie “Wesoła” i “Noworolski Cafe”, bar mleczny “Bar Omija” lub białoskórnik “Krakowski Kredens”. Znajdziemy w nich prawdziwy smak i klimat Krakowa, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi nie tylko historii, ale także dobrego jedzenia i napojów.

Kraków to miasto, którego wartości historyczne i kulturowe są nieporównywalne z innymi miastami w Polsce. Zapraszamy do odkrywania tajemnic Krakowa, który z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.