Pokaż pracodawcy co lubisz robić

Napisanie dobrego cv to nie lada wyzwanie. Dzisiaj każdy zna przynajmniej jeden język obcy w stopniu komunikatywnym lub zaawansowanym. Znajomość obsługi komputera też jest podstawą. Wszędzie wymagane jest odpowiednie doświadczenie, a przecież gdzieś trzeba je zdobyć. Dlatego ważne jest żeby czymś się wyróżnić, na tle innych kandydatów.

Napisz o tym, co Cię pasjonuje

W curriculum vitae warto wspomnieć o tym, co lubimy robić w wolnym czasie. Jeszcze lepiej jeśli jest to w jakiś sposób powiązane z naszą przyszłą pracą. Należy zwrócić uwagę na to, jakie przykłady zainteresowania w CV podają kandydaci aplikujący na podobne stanowiska. Można sprawdzić to wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę internetową.

Najpopularniejsze zainteresowania

Najczęściej przeczytać można, że ktoś interesuje się czytaniem książek, oglądaniem filmów czy słuchaniem muzyki. Są to ogólnikowe i zdecydowanie zbyt oklepane informacje. Jeśli jednak czytanie książek jest naszą prawdziwą pasją warto napisać o tym bardziej konkretnie, np. podając gatunek.

Co dane zainteresowanie mówi o Tobie

Warto zastanowić się również nad tym, co dane zainteresowanie mówi o nas pracodawcy. Podając informację o tym, że lubimy grać w gry zespołowe, dajemy sygnał, że łatwo pracuje nam się w grupie. Może okazać się to dużym plusem jeśli w naszej pracy ważna jest praca zespołowa.

Znając te podstawowe informacje możemy łatwo wykorzystać nasze zainteresowania na naszą korzyść. Pozwoli to na wyróżnienie się wśród innych kandydatów.