Segregacja dokumentów na komputerze

Co można zrobić by zawsze wiedzieć, w którym miejscu na przestrzeni dyskowej komputera znajduje się plik z ważnymi dokumentami? Trzeba przede wszystkim trzymać porządek. Bardzo często jest tak, że większość pobieranych dokumentów trafia do folderu “pobrane” i zostaje już tam na przysłowiową wieczność, lub też zostają zapisane na pulpicie, co w końcu doprowadza do ogromnego chaosu. Wystarczy utworzyć konkretny folder, żeby mieć wszystko pod kontrolą. Osoby, które nie są biegłe z obsługi komputera mogą zadać zasadne pytanie o to, co to jest folder?

Co to jest folder

Czy folder komputerowy to to samo co plik? Otóż nie, są to dwa zupełnie inne pojęcia, choć obydwa w pewien sposób dotyczą dokumentów przechowywanych na komputerze bądź w chmurze internetowej. Plik to pojedynczy dokument, czy to tekstowy czy graficzny. Z kolei folder to zbiór takich plików. Może mieć dowolną pojemność i można w nim przechowywać dowolną ilość plików. Żeby zachować porządek na dysku, warto jednak segregować przechowywane dokumenty według określonego klucza. Dobrą praktyką jest osobny folder na dokumenty prywatne i osobny folder na dokumenty firmowe.

Jak nazywać foldery?

Każdy folder powinien mieć swoją indywidualną nazwę, dzięki temu o wiele łatwiej będzie się odnaleźć w tym, co się w nim znajduje. W jednym ogólnym folderze mogą znaleźć się foldery bardziej szczegółowe, na przykład folder “zdjęcia” może zawierać foldery “zdjęcia ze ślubu” i folder “zdjęcia z wakacji”. Im bardziej szczegółowy podział, tym większy porządek.